Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:

Перспективи діагностики і лікування холедохолітіазу

Продовжується пошук неінвазивних способів діагностики жовчних протоків. Для збільшення роздільної здатності КТ (стандартний крок–10мм) широко застосовуються контрастні речовини і засоби, що підсилюють зображення різних органів і тканин. Розроблений метод спіральної КТ з тривимірним зображенням, який володіє більшою роздільною здатністю.
    
     Мал.17. КТ печінки та жовчного міхура – калькульозний холецистит

Ще недавно магнітно-резонансна томографія (МРТ) грала мінімальну роль в оцінці жовчних шляхів і підшлункової залози. Останні технологічні розробки істотно поліпшили даний метод дослідження шляхом створення високо розрізняльної технології зображення. У їх основі лежить надшвидка реєстрація радіочастотних імпульсів намагніченої речовини тканин організму. В результаті реєстрації, посилення і перетворення цих сигналів слабо рухомі рідини такі, як жовч і сік підшлункової залози, набувають сигналу високої інтенсивності в протилежність навколишнім органам, тканинам і кровоносним судинам. Наслідком цієї комбінації образів є оптимально контрастне зображення гіперінтенсивних панкреатобіліарних протоків на фоні гіпоінтенсивних навколишніх|довколишніх| тканин, можливість 3-х мірного зображення об'єктів дослідження за рахунок комбінації подовжніх і поперечних перетинів. Для проведення дослідження не вимагається застосування|вживання| контрастних засобів|коштів| і іонізуючого випромінювання, якість зображення також практично незалежна в основній своїй технічній частині від дій персоналу.
     Результати застосування даного методу обстеження багатообіцяючі. Нормальна анатомія жовчних проток повністю візуалізується в 98-100% випадків, при цьому точність визначення анатомічних варіантів впадання міхурового протоку складає 86-95%. Холедохолітіаз діагностується з точністю 80-100%, причому доступні для діагностики камені до 2 мм в нерозширених жовчних протоках.
     Ендоскопічна ультрасонографія - напівінвазивний метод дослідження з низьким рівнем ускладнень (менше 1 на 2000), ефективність якого була продемонстрована при діагностиці захворювань підшлункової залози (особливо її головки) і позапечінкового холестазу. При проведенні цього дослідження (під легкою внутрішньовенною седацією) ультразвуковий датчик, розташований на дистальному кінці ендоскопа встановлюється в шлунок або ДПК. Після видалення повітря і заповнення порожнини водою проводиться сканування навколишніх тканин в радіусі до 12 см. За допомогою цього методу загальний печінковий і загальний жовчний протоки візуалізуються в 95-100% випадків.Використанням дуже високих частот (7,5 і 12 Мгц), досягається розрізняльна здатність менше 1 міліметра, що робить ендоскопічну ультрасонографію провідним методом візуалізації зі всіх, що є|наявний| в даний час.
     У літературі представлена невелика кількість робіт по внутрішньопротоковій ультрасонографії із застосуванням мінізондів. Цей пропуск був недавно заповнений дослідженням, яке порівняло результати внутрішньопротокової ультрасонографії з результатами рентгеноскопії і ЕРХПГ, виконаних у пацієнтів з підтвердженим холедохолітіазом при ЕПСТ. Мінізонди вводилися по провідникові в холедох з використанням звичайного дуоденоскопа. У цьому дослідженні чутливість черезшкірного УЗД склала 45%, рентгеноскопії - 61,4%, ЕРХПГ - 80,6%, а внутрішньопротоковій ультрасонографії з використанням мінізонда -96,8%. Псевдонегативні результати зустрічалися при каменях лівої печінкової протоки, оскільки мінізонд вводився в праву печінкову протоку. Мінізонд зміг з точністю передбачити кількість наявних конкрементів на відміну від холангіографії, при якій помилки склали 42%. Мінізонд завжди міг розрізнити камінь від сладжа, з одного боку і камінь від бульбашки повітря, з іншого. Ця техніка виявилася дуже привабливою, оскільки вона ефективна і легка в застосуванні безпосередньо перед ЕРХПГ, якщо остання виявиться необхідною. Ускладнення не описані. Єдиний недолік - вартість і крихкість мінізондів, доступних в даний час, що створює перешкоду для впровадження в практичну медицину.
     Що стосується перспективних методів лікування, то слід зазначити балонну дилятацію сфінктера Одді і різні способи літотрипсії.
     Балонна дилятація сфінктера Одді проводиться замість ЕПСТ для подальшого витягання конкрементів. Дані літератури про цю методику суперечливі. Разом з позитивними результатами деякі автори відзначають велике число ускладнень (перш за все гострого панкреатиту) і рекомендують використовувати цей метод як резервний у хворих з високим ризиком розвитку ускладнень після ЕПСТ, наприклад, при коагулопатії.
     Все частіше публікуються повідомлення|сполучення| про методи контактної літотрипсії: лазерну і електрогідравлічну. Дані методи використовуються після невдалих спроб механічної і дистанційної ударно-хвильової літотрипсії. Способи проведення літотриптора до каменя в холедоху різні:

  1. транспапіллярний, коли за допомогою сверхширококанального| дуоденоскопа через ВДС проводиться 'бебіскоп' з літотриптором;
  2. проведення через БДС лазеротриптора з інтегруючою оптикою, автоматично диференціюючого м'які тканини і камені;
  3. чресфістульний з прямим холангіоскопічним контролем;
  4. через холедохотомічний  отвір або куксу міхурної протоки під час лапароскопічного втручання.

    Удосконалюються методики черезшкірних черезпечінкових втручань, при яких так само можливе видалення конкрементів (особливо при внутрішньопечінковому розташуванні):

Таким чином, розвиток високотехнологічних методик діагностики і малоінвазивних способів лікування холедохолітіазу дозволяє поліпшити результати лікування жовчнокам'яної хвороби, проте неправильна тактика ведення хворих в загальнохірургічних стаціонарах і невчасний перевід в спеціалізовані відділення та центри приводять до ускладненого перебігу жовчнокам'яної хвороби, резидуального холедохолітіазу і навіть летальних результатів. Резідуальний холедохолітіаз, на наш погляд, повинен вирішуватися виключно ендоскопічними способами, а лапаротомні втручання слід виконувати тільки при виникненні технічних труднощів.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.065 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape