Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:
   

Канюляція
     Перед проведенням канюляції ви повинні переконатися, що ВДС зручно розташований (див. нижче), відсутня перистальтика і пінявий вміст в ДПК. При збереженні активної перистальтики розумно ввести ще 1 мл метацина, як піногасник можна використовувати 2% соду. Схемне розташування дуоденоскопа в ДПК при канюляції показане на мал.20.
    
    
     Мал.20. Вид ДПК при канюляції ВДС

   

Відразу необхідно підкреслити, що для успішного виконання ЕРХПГ необхідно добитися селективної канюляції холедоха і панкреатичної протоки. Це не просто, але може бути досягнуто, принаймні, в 90 % випадків. Введення контрасту при розташуванні катетера в ампулі ВДС (її довга варіює від 1 мм до 10 мм) далеко не завжди дозволяє отримати адекватне контрастування жовчовивідних шляхів і панкреатичної протоки, підтікання контрасту в ДПК підсилює її перистальтику, в деяких випадку небажане контрастування панкреатичної протоки може викликати розвиток панкреатиту.
     Для досягнення такої канюляції необхідно провести катетер через гирло ВДС в такому ж вертикальному і горизонтальному напрямі, як і протока, в яку ви хочете потрапити. Канюлювати необхідно не на довгій, а короткий петлі! Схемне розташування апарату на довгій петлі приведене на мал. 21.
    
    
     Мал.21. Вид апарату на довгій петлі

   

    Як сказано вище, петля усувається одночасним підтяганням і розгортанням апарату до досягнення позиції показаної на мал.22.
    
    
     Мал.22. Апарат виведений на коротку петлю

   

Розумно потратити декілька зайвих хвилин на виведення ВДС в бажану позицію, це напевно заощадить вам час на досягнення селективної канюляції. Катетер має бути заздалегідь заповнений фізіологічним розчином для виключення попадання повітря в контрастовані протоки.
     Холангіографія. Катетер повинен вводитися дещо знизу і у напрямі 11 годин (мал.23а,б). Для додання катетеру правильного положення не забувайте користуватися підйомником. Не намагайтеся досягти просування шляхом додатку сили - це абсолютно марно. Іноді незначне виведення апарату допомагає катетеру "зіскочити" з ампули в холедох.
    
    
     Мал. 23а. Орієнтація катетеру для селективної канюляції

   

    Якщо стандартний спосіб введення не досяг результату, то можна використовувати техніку "поцілунку" (канюляція з дуже близької відстані):

 • Катетер повинен тільки трохи виступати з апарату при повністю піднятому підйомнику.
 • Підведіть кінець апарату до гирла ВДС.
 • Поверніть апарат вліво для досягнення катетером позиції на 11 годин і просунете останній вперед.
   

Також для канюляції можна використовувати двохпросвітний сфінктеротом (його незначне згинання додає катетеру правильного  напрямку), катетер з "загостреним" кінцем або гідрофільний провідник (обережно, при надмірному використанні сили високий ризик перфорації). Техніку попереднього розтину ампули ВДС (яке значно полегшує канюляцію, але достатньо складна сама по собі) ми тут обговорювати не будемо.
    
    
     Мал. 23б. Орієнтація катетеру для селективної канюляції

   

Панкреатографія. Потрапити в панкреатичну протоку, як правило легше, ніж в холедох. Це не дуже добре оскільки по-перше ЕРХПГ частіше виконується для виявлення патології жовчовивідних шляхів, та і повторна канюляція і введення контрасту в панкреатичну протоку чреваті розвитком панкреатиту. Для проведення катетера в панкреатичну протоку він повинен вводитися в гирло ВДС практично перпендикулярно стінці ДПК і у напрямі 1 години (мал. 23а,б).
     При труднощах можна послідовно використовувати наступні підходи:

 • Розташуєте кінець катетера в нижній частині ампули ВДС, опустіть  його вниз опускаючи підйомник і направите в праву сторону (на 1-3-ю  години).
 • Використовуйте цю техніку, але  катетером з вузьким "загостреним" кінцем.
 • Використовуйте цю техніку з гідрофільним провідником.
 •  
   

    Як визначити в яку систему ви потрапили?
     Існує декілька способів:

 • В першу чергу орієнтуватися на глибину введення катетера - якщо вона більше 5 см, то ви напевно в жовчних шляхах. Хоча в окремих випадках глибоко можна канюлювати і панкреатичну протоку.
 • Аспірація вмісту через катетер - отримана яскраво жовта рідина - ви в холедосі, прозорий білястий вміст - в панкреатичній протоці.
 • При катетерізації орієнтуватися можна по його (катетера)  розташуванню під час рентгеноскопії.
 • Ввести невелику дозу (2-3 мл) контрасту.
   

     

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.063 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape