Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:

Холедохолітіаз
     (основні методики та принципи обстеження)
     Обстеження насамперед починають з малоінвазивних методів, в подальшому переходячи до інвазивних, але більш діагностично точним. Як діагностичний скринінг використовуються ультразвукові методи дослідження.
    
     Мал.5. УЗД жовчного міхура:ЖКХ – калькульозний холецистит

За наявності сучасної апаратури, ультразвукове дослідження (УЗД) дозволяє диференціювати механічну жовтяницю з паренхіматозною в 80-97% випадків за характерною эхографічною ознакою жовчної гіпертензії: розширенню усередині і позапечінкових жовчних проток. У 90% випадків УЗІ дозволяє визначити рівень механічної перешкоди жовчовідтоку, проте діагностична точність цієї методики складає 40-50%.
     Більшості крупних лікувальних установ в даний час став доступний інший неінвазивний метод діагностики: комп'ютерна томографія. Діагностична точність цього методу вища (70-80%).
      
     а                                                 б
     Мал.6. Холедохолітіаз: а- ЕРХГ – множинні камені холедоху; б- післяопераційна черездренажна холангіографія – множинні камені холедоху

Фіброгастродуоденоскопія дозволяє візуально визначити патологію великого дуоденального сосочка і в окремих випадках виявити таке небезпечне ускладнення холедохолітіазу як вбитий камінь термінального відділу холедоха.  Вирішальне значення у верифікації діагнозу мають рентгенологічні методи прямого контрастування жовчних проток: ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ) і черезшкірна черезпечінкова холангіографія (ЧЧХ), діагностична точність яких досягає 90-97%.


     Мал.7.Холедохолітіаз – вбитий камінть термінально відділу холедоху.

Не дивлячись на можливість розвитку ускладнень (5-10% при ЧЧХ і 2-7% при ЕРХПГ) ці методи стали стандартними в діагностичному алгоритмі механічної жовтяниці. Крім того, пряме контрастування жовчних проток останнім часом почало виконуватися безпосередньо перед малоінвазивними втручаннями, направленими на відновлення жевчовідтоку.
     Пізнє використання інструментальних методів приводить до серйозних діагностичних помилок. Наприклад, найбільші труднощі лабораторної діагностики вірусного гепатиту і механічної жовтяниці виникають в ранні терміни захворювання, оскільки при швидкому наростанні обтураційної жовтяниці має місце цитоліз, звідси - білірубін і ферменти можуть бути підвищені в тому ж ступені, що і при вірусному гепатиті. Так за даними різних авторів, до 70% хворих механічною жовтяницею перед госпіталізацією в хірургічне відділення тривалий час знаходилися на обстеженні в інфекційному відділенні.
     Результатом цієї діагностичної помилки є матеріальний, моральний збиток, а головне, операція, що запізнилася, ризик якої знаходиться в геометричній прогресії від тривалості холестазу.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.065 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape