Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:

ЕРХПГ
     (поняття, класифікація, методики, ускладнення та їх профілактика)
     Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ) була вперше виконана в 1968 році. У сьогодення діагностична і різні види терапевтичної ЕРХПГ проводяться в багатьох клініках.
     Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ) в даний час широко використовується для діагностики різних патологічних станів панкреато-біліарної системи, включаючи пухлини, холедохолітіаз і т. д.
     В останні роки для діагностики патології гепатобіліарної системи саме широке поширення одержав метод ендоскопічної ретроградної панкреатохолангіографії (ЕРПХГ) із утручанням на великому сосочку дванадцятипалої кишки (ВДС). Важливо відзначити, що метод може застосовуватися не тільки з діагностичною, але і з лікувальною метою (папіллосфінктеротомія, екстракція і літотрипсія каменів, назобіліарне дренування при біліарній гіпертензії й ін). ЕРХПГ показана, у першу чергу, в ситуаціях, коли мається підозра на холедохолітіаз, а інші методи діагностики не дозволяють його виключити. Висока діагностична цінність ЕРХПГ (82-94%), а також ефективність ЕХТВ (75-96%) дозволили цьому методу зайняти одне з провідних місць у діагностиці і лікуванні хворих [Балалыкин А.С.,1999; Брискин и соавт., 2003; Хрусталева М.В., Галлингер Ю.И., 2003; Rabenstien T., Schneider H.T. et al., 1998; Shimizu S, Tada M, Kawai К., 1996].
     Сьогодні ЕХТВ виконуються в багатьох великих містах України. У ендоскопічних центрах Європи транспапілярні втручання стали повсякденними, у США щорічно ЕХТВ здійснюються в 150 тисяч хворих [Freeman L.M. et al, 1996].
     Особливу вартість ЕХТВ набули в еру лапароскопічної холецистектомії [Орлов С.Ю., 2001; Шаповальянц С.Г., Бурова В.А. и соавт., 1998; Bergman J., Rauws E.A.J., Fockens P. et al, 1999].


     Мал.18. ЕРХПГ: ЖКХ - хронічний калькульозний холецистит; холедохолітіаз – камінь холедоху; одночасне контрастування панкреатичної протоки

Діагностична цінність ЕРХПГ у виявленні холедохолітіазу складає 79,0-95,0%. Хибнонегативні результати обумовлені невеликими за розмірами конкрементами (<3 мм), а також рентгенонегативними каменями. Певні труднощі у виконанні ЕРХПГ виникають при розташуванні соска в дивертикулі, чи поряд з ним, через наявність плоского або конусоподібного ВДС, у хворих після резекції шлунка по Більрот-ІІ, а також при вираженому папіллостенозі. Частота вдалих ЕРХПГ досягає 80,0-90,0%. Удосконалення ендоскопічної техніки й інструментів створює умови для успішного лікування хворих з холедохолітіазом і дозволяє уникнути операції у хворих з високим операційно-анестезіологічним ризиком, а також у пацієнтів, раніше оперованих на жовчних шляхах.
     ЕРХПГ має високу діагностичну інформативність, але не виключає можливості розвитку серйозних ускладнень (гострого панкреатиту, гіперамілаземії, холангіту, сепсису, алергічних реакцій і ін.). Частота їх коливається від 0,8 до 36,0%, причому летальний результат спостерігається приблизно у 1,0% випадків.
     Діагностична ЕРХПГ є контрастуванням жовчних протоків і протоки підшлункової залози, здійснюваним через великий дуоденальний (Фатеровий) сосочок (або іноді через малий дуоденальний сосочок). Крім того, при проведенні ЕРХПГ є можливість узяти матеріал для біопсії з патологічно зміненого сосочка дванадцятипалої кишки і із стенозованих ділянок жовчних протоків, а також провести зскрібок слизистої оболонки для цитологічного дослідження. Діагностичну холангіопанкреатографію повинен виконувати досвідчений эндоскопіст, що уміє проводити премедикацію і маніпулювати ендоскопом, оскільки завести катетер в сосочок дванадцятипалої кишки іноді буває достатньо складно. Успіх цього діагностичного втручання залежить від строгого дотримання його техніки.
     Лікувальна ЕРХПГ включає всі елементи діагностичної ЕРХПГ; крім того, при необхідності проводяться різні лікувальні маніпуляції, радикальні і/або паліативні. Такими лікувальними маніпуляціями є ендоскопічна папілотомія, видалення каменів з жовчних протоків, установка пластикового або металевого стента.
     Одним зі показань до лікувальної ендоскопічної панкреатографії є загострення рецидивуючого панкреатиту, пов'язаного з подвоєнням підшлункової залози. Вважається, що існує зв'язок між подвоєнням підшлункової залози (pancreasdivisum), в основі якого лежить неповне зрощення дорсальної і вентральної проток підшлункової залози, і панкреатитом. Існує припущення, що адекватний дренаж підшлункової залози не може бути забезпечений при введенні катетера через дорсальну протоку і додатковий сосочок при pancreasdivisum, що і приводить до загострення панкреатиту. Хірургічна сфінктеропластика додаткового сосочка підшлункової залози приводить до зменшення частоти загострень панкреатиту, а іноді навіть до їх повного запобігання. Лікувальні маніпуляції також можуть проводитися за допомогою ендоскопічної техніки. У просвіт додаткового сосочка можна ввести спеціальний тонкостінний катетер або катетер з наконечником, що конічно звужується. Ендоскопічне втручання дає можливість встановити стент невеликого діаметру, необхідний як для проведення клінічних досліджень, так і для підготовки пацієнтів до ендоскопічної сфінктеротомії. Як показали клінічні дослідження, установка стентів в дорсальну протоку підшлункової залози, так само як і установка стентів у поєднанні з папілотомією додаткового сосочка, викликає поліпшення стану пацієнтів із загостреннями рецидивуючого панкреатиту. Зростає роль ендоскопічної сфінктеротомії, установки стента в панкреатичну протоку, видалення каменів і дренування псевдо кіст підшлункової залози в лікуванні ускладнень хронічного панкреатиту. Для визначення умов, за наявності яких перераховані втручання дають якнайкращий ефект, а також для порівняння ефективності цих втручань з ефективністю стандартних хірургічних втручань необхідне проведення спеціальних довгострокових досліджень.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.070 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape