Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:

Інструментальна діагностика механічної жовтяниці

(основні принципи)

Після клінічного виявлення жовтяниці і подальшого лабораторного підтвердження необхідне інструментальне визначення її характеру. Широкий спектр сучасних інструментальних методів дозволяє візуалізувати печінку, жовчні протоки і тканини, що оточують їх, для визначення характеру, причини і рівня порушення жовчовідтоку.
     В даний час|нині| арсенал жовчовідведення методів при МЖ достатньо великий і включає:

  • ендоскопічну ретроградну холангіопанкреатографію (ЕРХПГ) з ендоскопічною папіллосфінктеротомією (ЕПСТ);
  • черезшкірну черезпечінкову холангіографію (ЧЧХГ) з черезшкірною черезпечінковою холангіостомією (ЧЧХС);
  • холецистостомію під контролем УЗД, КТ або лапароскопа;
  • назобіліарне дренування;
  • різні варіанти ендопротезування| жовчних протоків;
  • різні інтраопераційні методи декомпресії жовчних протоків.

Ретроградні ендоскопічні втручання на великому дуоденальному сосочку (ВДС) та жовчних протоках — ендоскопічна ретроградна холангіографія (ЕРХГ) та папілосфінктеротомія (ПСТ) з літоекстракцією, у зв'язку з високою ефективністю і мінімальною травматичністю, широко використовуються у лікуванні жовчнокам'яної хвороби, ускладненої холедохолітіазом. Холедохолітіаз є найбільш частою причиною виникнення гострого біліарного панкреатиту (ГБП), частота якого при цьому захворюванні становить 40-80%. Ще  у 1901 році американський морфолог E. L. Оріе надрукував свої патологоанатомічні спостереження і запропонував механізм виникнення ГБП, який зараз загально відомий як теорія 'спільного каналу', за якою внаслідок защемлення каменя у ВДС, дисфункції або травматичного набряку ВДС після міграції конкремента чи мікроконкрементів, або як результат хронічних запальних змін у папілі й ампулярному відділі загального жовчного протоку виникає біліарна гіпертензія, рефлюкс жовчі у панкреатичну протоку, її затримка і взаємодія з панкреатичним соком, що і є основною причиною (т.зв. тригерним механізмом) розвитку ГБП. В такій ситуації проведення ендоскопічного обстеження і ЕРХГ, що вперше при ГБП виконав Classen M.  ще у 1978 році, дозволить точно встановити причини виникнення панкреатиту, а за наявності патології папіли або дистального відділу холедоха ПСТ, шляхом ліквідації етіологічного чинника, на ранніх етапах розвитку патологічного процесу у підшлунковій залозі призведе до переривання каскаду реакцій у хибному колі прогресування панкреатиту і може виявитися методом його етіопатогенетичного лікування.
     Проте і зараз у світовій літературі продовжується обговорення застосування ранньої ЕРХГ у поєднанні з ПСТ в діагностиці і лікуванні хворих на ГБП, а оцінка її ефективності коливається від повної підтримки  до стриманого підходу до використання цього методу, і навіть —повного його заперечення в гострому періоді. Наведені протиріччя, які ймовірно пов'язані з невизначеністю конкретних обґрунтованих показань до проведення ендоскопічних ретроградних втручань на великому дуоденальному сосочку і жовчних протоках, свідчать про необхідність подальших досліджень з метою вивчити ефективність, встановити показання і оптимальний термін їх виконання при ГБП.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.073 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape