Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:
   

Діагностична ЕРПГ: Основні показання
     Основним показанням до ретроградної панкреатографії є необхідність уточнення характеру патологічних змін, виявлених при проведенні неінвазивних рентгенологічних досліджень підшлункової залози. Коли дані, отримані при ультразвуковому скануванні або при проведенні комп'ютерної томографії черевної порожнини, примушують лікарів припустити наявність злоякісного новоутворення, діагноз необхідно підтвердити за допомогою гістологічного дослідження. Забір зразків тканини можна провести під час лапаротомії. Лапаротомія є методом вибору у тому випадку, коли розростання пухлини приводить до виникнення різних механічних порушень, наприклад закупорки пухлиною вихідного відділу шлунку. Розростання новоутворення, розташованого в головці підшлункової залози, може приводити до утворення стриктур або до закупорки як панкреатичної протоки, так і дистальної частини загального жовчного протоку, що приводить до появи так званого симптому подвійного протоку (див. малюнок). ЕРХПГ дозволяє встановлювати цитологічний діагноз і проводити паліативні втручання для відновлення прохідності жовчних протоків. У міру вдосконалення рентгенологічної техніки стало можливим проведення аспірації і біопсії тканин під контролем рентгеноскопії, унаслідок чого необхідність у виконанні ретроградної панкреатографії виключно з метою забору зразка тканини пухлини, що локалізується в тілі або хвості підшлункової залози, виникає все рідше. Іншим показанням, що часто зустрічається, до ретроградної панкреатографії є необхідність з'ясування особливостей анатомічної будови залози перед хірургічним втручанням, що робиться у зв'язку з хронічним панкреатитом.
    
     Мал.24. Селективна ЕРПГ
    
     Для успішного виконання хірургічного втручання важливо заздалегідь виявити наявність або відсутність розширення протоків, їх закупорки каменями і/або стриктури, а також можливе поєднання проток з псевдо кістою підшлункової залози. Пацієнтам з гострим і рецидивуючим панкреатитом часто виконують ретроградну панкреатографію для виключення анатомічних аномалій, таких як подвоєння підшлункової залози, для виявлення закупорки панкреатичних проток злоякісними пухлинами або хронічного панкреатиту (аналогічно для виключення холедохолітіазу виконується холангіографія). Ретроградна панкреатографія грає дуже незначну роль в обстеженні пацієнтів з болями в животі неясного генезу, коли при використанні неінвазивних методів візуалізації в підшлунковій залозі не виявляються які-небудь зміни.
     077-1.jpg
     Мал.25.Стриктура головної протоки підшлункової залози в області головки залози з розширенням проксимальної частини протоки у пацієнта з хронічним алкогольним панкреатитом.
     (Зверніть увагу на відносно рівномірне конічне звуження дистальної частини|частки| загальної жовчної протоки. Коли розростання інфільтративних утворень, розташованих в головці підшлункової залози (неопластичних або запальних), приводить до виникнення стриктур або до закупорки головної протоки підшлункової залози в області головки, а також до звуження або закупорки внутрішньопанкреатичної частини загальної жовчної протоки, це описується як "симптом подвійного протоку")
     Основні правила проведення ПСТ
     Основні 5 правил, які повинен дотримувати початківець ендоскопіст, щоб успішно виконувати папілотомію і не допускати розвитку ускладнень.
     1. Пам'ятаєте, що навіть найдосвідченіший ендоскопіст іноді терпить невдачу і не завжди може виконати папілотомію. Початківці ендоскопісти зазвичай прагнуть продемонструвати високий рівень своєї професійної підготовки і придбати хорошу репутацію. Проте це прагнення не повинне приводити до продовження невдало початої маніпуляції протягом тривалого часу (при цьому зростає ризик розвитку ускладнень, зв'язаних із застосуванням седативних і знеболюючих препаратів), до наполегливого повторення спроб заповнити контрастною речовиною жовчні протоки, а також до повторення спроб виконати "попередню" папілотомію. У таких ситуаціях слід звернутися за допомогою до досвідченішого колеги, рентгенолога або виконати хірургічну операцію.
     2. Виконуйте папілотомію тільки після введення катетера в загальний жовчний протік. Досвідчений ендоскопіст частіше починає лікувальне ендоскопічне втручання з папілотомії, чим з введення в загальний жовчний протік стандартного діагностичного катетера. У менш досвідченого фахівця можуть виникнути труднощі при використанні цієї методики. Початківцям ендоскопістам слід використовувати стандартні катетери або катетери з наконечниками, що конічно звужуються, замінюючи їх в подальшому на папіллотом.
     3. Використовуйте якусь одну модель папіллотома, але знайте всі її особливості. Досвідчені ендоскопісти вважають за краще, щоб ріжуча петля знаходилася на відстані від У3 до У2 своєї довжини до сосочка, що дозволяє надійно контролювати напрям і глибину розрізу. Вони здійснюють контроль як візуальним, так і тактильним способом. Альтернативним методом є запам'ятовування всіх пізнавальних крапок на папіллотомі, особливо тих, які розташовані на дистальному і проксимальному кінцях ріжучої петлі, а також крапки, розташованої посередині між ними. Застосовуючи цей метод, ендоскопіст може вільно маневрувати катетером, будучи упевненим в тому, що ріжуча петля знаходиться в потрібному положенні.
     4. Використовуйте провідники, яких можна залишати на місці під час проведення папілотомії. Багато провідників необхідно видаляти перед виконанням папілотомії. Проте недавно почали випускатися спеціальні так звані захищені провідники, які можна залишати на місці під час виконання папілотомії, не побоюючись розвитку яких-небудь ускладнень. Застосування цієї методики дозволяє ендоскопісту відчувати себе упевнено при підтяганні папіллотома, оскільки в цьому випадку ендоскопісту не потрібно боятися, що катетер вийде із загального жовчного протоку.
     5. Необхідно правильно орієнтувати ріжучу петлю папіллотома. Папілотомія виконується уздовж межі максимального вдавления інтрадуоденального сегменту загального жовчного протоку. Це описується як розріз від положення на 10 г до положення на 1 ч. Іноді ріжуча петля папиллотома орієнтується інакше.
    
     Мал.26. Схема проведення ПСТ

   

У таких випадках ендоскопіст повинен видалити катетер з каналу ендоскопа і спробувати ввести його повторно так, щоб ріжуча петля папіллотома знаходилася зліва, оскільки при підтяганні провідника катетер згинається. Проте якщо повторно не вдається правильно встановити ріжучу петлю папіллотома, більше намагатися не слід. Необхідно узяти інший папіллотом. Якщо ж спроба виявляється невдалою і при використанні іншого папіллотома, особливо якщо ріжуча петля цього папіллотома відносно коротка, слід узяти папіллотом з довшою ріжучою петлею. Іноді це дозволяє встановити папіллотом в правильне положення.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.067 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape