Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:

Діагностична РХПГ:показання для проведення


   Основними показаннями до ретроградної холангіографії є механічна жовтяниця і болі в животі, можливою причиною яких є порушення прохідності жовчних протоків, обумовлене наявністю каменів, пухлин або стриктур жовчних проток. Практично у всіх перерахованих випадках при підтвердженні діагнозу виникає необхідність проведення якого-небудь лікувального втручання (видалення каменів, установки стента і ін.).
    Широке розповсюдження лапароскопічної холецистектомії привело до збільшення частоти застосування ретроградної холангіографії. Під час виконання лапароскопічної холецистектомії контрастну речовину зазвичай вводять через міхурний протік. Проте методика лапароскопічного видалення каменів із загального жовчного протоку і методика лапароскопічного розтину і дослідження загального жовчного протоку ще недостатньо детально розроблені і широко не застосовуються. Тому хірурги часто виконують ретроградну холангіографію з метою видалення каменів з жовчних проток перед проведенням лапароскопічної холецистектомії пацієнтам з передбачуваним холедохолітіазом або після проведення лапароскопічної холецистектомії в тих випадках, коли на отриманих під час операції холангіограмах несподівано виявляється холедохолітіаз. Лапароскопічна холецистектомія дещо частіше приводить до розвитку ускладнень, чим традиційна відкрита холецистектомія, особливо якщо досвід хірурга невеликий.
   Ендоскопічна папілотомія, що супроводжується або не супроводжується установкою стента, характеризується мінімальною вірогідністю виникнення в післяопераційному періоді неспроможності кукси міхуррового  протоку. Ретроградна холангіографія дозволяє виявити таке ускладнення, що рідко зустрічається, як перетин жовчного протоку. Крім того, при виконанні ретроградної холангіографії діагностуються післяопераційні стриктури жовчних протоків. При цьому можна або провести їх дилатацію, або провести стент. Ретроградна холангіографія також показана в тих випадках, коли обстежуються пацієнти з рецидивуючим перебігом гострого панкреатиту, діагностується склерозуючий холангіт у пацієнтів із сприяючими чинниками (такими, як запальні захворювання кишки або СНІД), береться жовч для дослідження жовчних кристалів або проведення інших аналізів, а також коли проводяться додаткові дослідження, наприклад манометрія жовчних протоків.
   У багатьох пацієнтів з гострим панкреатитом, причиною розвитку якого є жовчнокам'яна хвороба, поліпшення стану відбувається вже на ранніх термінах госпіталізації. Екстрену ЕРХПГ слід виконувати таким пацієнтам далеко не завжди. Проте оскільки ці пацієнти страждають жовчнокам'яною хворобою і у деяких з них є холедохолітіаз, для запобігання загостренню панкреатиту надалі доцільно видалити їм камені із загального жовчного протоку хірургічним або ендоскопічним способом в плановому порядку. Пацієнтам з|із| важчими формами панкреатиту, що розвинулися на тлі жовчнокам'яної хвороби, а також тим пацієнтам, стан яких протягом довгого часу не поліпшується, показана екстрена або планова ЕРХПГ під час нападу панкреатиту. У багатьох пацієнтів з важкою, непіддатливою консервативному лікуванню формою панкреатиту при цьому нерідко виявляється холедохолітіаз. Часто в таких ситуаціях виявляють камінь, фіксований на рівні Фатерового сосочка. Проведене вчасно ендоскопічне втручання також знижує ризик розвитку холангіту у пацієнтів з холедохолітіазом  і панкреатитом і внаслідок цього знижує загальний рівень смертності. Проте в складних випадках украй важливе виконання ЕРХПГ досвідченим ендоскопістом. Пацієнти при цьому, як правило, знаходяться в дуже важкому стані. Ендоскопічне втручання слід проводити з максимально можливою швидкістю. Важливо виконати селективну катетеризацію жовчнго протоку; контрастування головної протоки підшлункової залози під час дослідження може ускладнити перебіг панкреатиту. Для видалення конкременту, фіксованого на рівні Фатерового соска, може бути потрібна 'попередня' папілотомія. В деяких випадках для забезпечення дренування жовчних проток може потрібно введення назобіліарного зонда. Іноді|інколи| таких пацієнтів доцільно помістити у відділення інтенсивної терапії; якщо їх переводять в ендоскопічне відділення, з відділення інтенсивної терапії перевозять все устаткування, необхідне для моніторування. Під час введення седативних препаратів і аналгетиків при проведенні більшості екстрених ендоскопічних втручань доцільна присутність анестезіолога.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.071 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape