Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Жовчовидільна система
Схематичне зображення будови Фатерового соскаМеханічна жовтяницяКлініка механічної жовтяниціІнструментальна діагностика механічної жовтяниці Лікування механічної жовтяниціХоледохолітіазСпособи лікування холедохолітіазуПерспективи діагностики і лікування холедохолітіазуЕРХПГПаліативне ендоскопічне лікування злоякісних пухлин жовчних протоківДіагностична РХПГ-- Діагностична РХПГ: показання для проведення-- Діагностична РХПГ: обладнання-- Діагностична РХПГ: підготовка пацієнта-- Діагностична ЕРХПГ: техніка виконання процедури--- Канюляція-- Діагностична ЕРХПГ: введення контрасту і виконання знімків-- Діагностична ЕРХПГ: секрети успіху-- Діагностична ЕРХПГ та попередня папілотомія-- Діагностична ЕРХПГ: ускладнення-- Діагностична ЕРПГ: як понизити вірогідність розвитку ускладненьДіагностична ЕРПГ: Основні показанняЕРХПГ і первинний склерозуючий холангіт ВИСНОВОКЛІТЕРАТУРА використана та рекомендована


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Органи черевної порожнини » Жовчовидільна система

Всего голосов:

Клініка механічної жовтяниці

До 20-30% хворих тих, що поступають в хірургічний стаціонар з діагнозом гострий холецистит мають підвищені цифри білірубіну і лужної фосфатази, що обумовлене холедохолітіазом. При консервативній терапії конкремент унаслідок зменшення набряку сфінктера Одді може пройти в ДПК. Проте у ряді випадків конкремент залишається в просвіті холедоха, створюючи тим самим вентильний ефект з періодичною появою жовтяниці. Дуже важлива доопераційна діагностика синдрому Міріззі, що дозволяє попередити випадкове пошкодження позапечінкових жовчних проток під час операції. Виділяють два типи синдрому Міріззі. Синдром Міріззі 1 типу - камінь, уклинений в міхурну протоку і в шийку жовчного міхура викликає обтураційну жовтяницю. У разі формування холецистохоледохіального свища розвивається синдром Міріззі 2 типи. У діагностиці синдрому надається значення УЗД (здавлення конкрементом загального жовчного протоку) і ЕРХПГ (характерне здавлення ззовні загального жовчного протоку, або наявність холецистохоледохіального свища).
Клінічними ознаками механічної жовтяниці є: жовтизна шкіри, слизових оболонок і склер; знебарвлений кал і темна сеча; шкірне свербіння; брадикардія. Інші симптоми (больовий, диспепсичний, схуднення) обумовлені основним захворюванням, що викликало порушення відтоку жовчі.
Найранішим і частішим симптомом підпечінкової жовтяниці при холедохолітіазі є біль, порушення апетиту і диспепсичні явища спостерігються в пізніших стадіях. Для жовтяниці пухлинного генезу характерні тривалий субфебрилітет, стійке зниження апетиту, схуднення. Підвищення температури тіла пояснюється інфекцією жовчних шляхів або, що буває рідше, пов'язано з розпадом пухлини.
Наявність тривалої субфебрильної температури є діагностичним критерієм при диференціальній діагностиці механічної жовтяниці і вірусного гепатиту, при якому в жовтяничний період температура зазвичай нормалізується.
Шкірне свербіння при холедохолітіазі може з'являтися до жовтяниці, добре піддається коригуючій терапії у відмінності від свербіння при пухлинній жовтяниці, що має виснажливий  характер . Тривалість жовтяниці різна: від декількох днів при холедохолітіазі до декількох місяців при пухлинних механічних жовтяницях. Важливе значення має виявлення позитивного симптому Курвуазье. Він свідчить про поступовий розвиток жовтяниці, що буває при пухлинах. Для механічної жовтяниці характерна гіпербілірубінемія в основному за рахунок прямої фракції, підвищення лужної фосфатази, активність амінотрансфераз в початковій стадії нормальна. У міру погіршення функції гепатоцитів при тривалій механічній жовтяниці в крові зростає кількість непрямого білірубіну, рівень амінотрансфераз.
Разом з типовою клінічною картиною холедохолітіазу виділяють дві форми атипової течії:

  1. холедохолітіаз, що протікає з вираженою жовтяницею, але|та| без характерних нападів печінкової коліки;
  2. холедохолітіаз, що протікає так само з жовтяницею без характерних нападів печінкової коліки, але з різко вираженими загальними ознаками запального процесу - лихоманкою, ознобом і відповідними змінами в крові.

При невчасній госпіталізації і неадекватній лікувальній допомозі може розвиватися гострий холангіт з класичною тріадою Шарко: болем, жовтяницею і ознобом. У хворих з холангіогенними абсцесами печінки до вказаних симптомів приєднуються - помутніння свідомості і гіпотензія (пентада Рейнольдса).

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.066 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape