Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Травми кінцівок
Загальні принципи рентгенологічного дослідження кісток та суглобівдіагностика механізмів переломівРентгенологічна оцінка давності пошкодженьОцінка давності...2Пошкодження лопаткиПошкодження ключиціВивихи плечаПереломи плечової кісткиПереломи діафізу плечової кісткиПереломи дистального кінця плечової кісткиВивихи передпліччяПереломи кісток передпліччяПереломи діафізів кісток передпліччяПереломи дистальних кінців кісток передпліччяТравматичні вивихи кісток зап’ясткаПереломи кісток кистіВивихи в зап’ястково-п’ясткових суглобах.Пошкодження кісток і суглобів нижніх кінцівокВивихи стегнаПереломи діафізу стегнової кісткиПереломи дистального кінця стегнової кісткиТравматичні вивихи гомілкиПереломи проксимального кінця кісток гомілкиПереломи діафізів гомілкових кістокПереломи в області гомілково-стопного суглоба.Вивихи стопи Переломи кісток стопи (1)Перелом кісток стопи (2)ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА ПРИЧИНИ ДІАГНОСТИЧНИХ ПОМИЛОК ПРИ ПЕРЕЛОМАХ ТА ВИВИХАХКороткий словник епонімічних термінівПатологическая биомеханика, вывихи и переломы


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Кістково-суглобова система » Травми кінцівок

Всего голосов:

    Переломи діафізів гомілкових кісток

    Діафізірні переломи кісток гомілки складають біля 30% всіх переломів кісток гомілки. По відношенню до всіх переломів кісток скелету вони складають від 10 до 17%. Розрізняють переломи обох кісток гомілки та ізольовані переломи великогомілкової або малогомілкової кісток.
    
                          а                                       б

    Мал.221. Рентгенограми гомілки в прямій (а) та бічній (б) проекціях.
     1- медіальна поверхня тіла і медіальний край великогомілкової кістки; 1а – міжкістковий край малогомілкової кістки; 2 – латеральна поверхня і жіжкістковий край великогомілкової кістки; 2а – латеральна поверхня малогомілкової кістки; 3 – передній край великогомілкової кістки; 4 – передній край малогомілкової кістки; 5 – горбчастість великогомілкової кістки; 6 – задня поверхня гомілкових кісток; 7 – мізкова порожнина; 8 – міжкістковий простір.

    
Виникають переломи гомілкових кісток, як правило, в результаті прямого (удар, стискання колесом) або непрямого (падіння при катанні на лижах або на ковзанах та інш.) механізму травми. Для виникненя переломів обох кісток гомілки важливим моментом в механізмі травми є фіксація стопи (наприклад при попаданні ковзана в тріщину на льоду) та згинаючий або скручуючий механізм травми. При цьому, майже завжди, утворюються косі або гвинтоподібні переломи на межі нижньої та середньої третин великогомілкової кістки. Малогомілкова кістка ламається значно вище в проксимальному її відділі. Якщо згинаючий та скручуючий механізм травми сполучені, то можливе виникнення осколкового перелому великогомілкової кістки з утворенням крупного осколку трикутної форми.
      
                 а                                          б
     Мал.222, Рентгенограми гомілки в прямій (а) та бічній (б) проекціях – поперечні переломи обох гомілкових кісток на межі середньої та дистальної третин.

    При поперечних переломах, що виникають частіше при прямому механізмі травми (різкий удар), обидві кістки ламаються, як правило, на одному рівні. При одночасній дії двох травмуючих агентів або при сильній травмі, що дії двохмоментно спочатку на одному, а потім і на іншому рівні, може виникнути подвійний перелом малогомілкової кістки або подвійні діафізарні переломи обох кісток.
      
Ізольовані переломи великогомілкової або малогомілкової кісток зустрічаються рідше і виникають частіше внаслідок прямої травми.
      
     а                                           б
    
Мал. 223. Рентгенограми гомілки в прямій (а) та бічній (б) проекціях – ізольований перелом малогомілкової кістки у дистальній її третині.


     Мал.224.  Рентгенограма гомілки в бічній проекції – ізольований осколковий перелом малогомілкової кістки у проксимальній її третині.
    
     Ізольовані переломи великогомілкової кістки мають різний вигляд. Зустрічаються підокістні переломи, наломи (головним чином, переднього напівциліндра), поперечні, косі або спіральні переломи, інколи з наявністю осколків. Центральний відламок завжди має тенденцію відхилятися вперед внаслідок ретракції чотирьохголового м?яза стегна. Легко виникає зміщення відламків під кутом, що відкритий всередину. Однак відламки, як правило, не відходять далеко один від одного – причиною тому є цілістність іншої кістки.
    
                  а                                  б
     Мал. 225. Рентгенограми гомілки в прямій (а) та бічній (б) проекціях – ізольований  спіральний перелом великогомілкової кістки на межі середньої та дистальної її третин.

    Переломи діафізу малогомілкової кістки зустрічається на любому рівні. Перелом кістки у верхнійїї третині може супроводжуватися розривом  дистального сполучення гомілкових кісток. Ця обставина тільки підкреслює необхідність обстеженя кісток гомілки на всьому протязі.
     Особливості дитячої травми. Ізольовані переломи великогомілкової кістки часті у дітей. У дітей молодшого віку насто виникають надломи та підокістні переломи.
     Загальні особливості діагностики. Необхідно завжди пам?ятати, що лінія перелому може пересікати великогомілкову та малогомілкову кістки на різному рівн, через це, при пошкодженнях діафізарного відділу гомілки на рентгенограмах повинно бути отримано зображення обох кісток гомілки на всьому проязі, включаючи колінний та гомілкостопний суглоби. При спіралеподібних переломах, що мають значний протяг ушкодження, чапсто виникають поздовжні тріщини, що можуть проникати в розміщений поблизу суглоб.
     Лінія перелому в довгих трубчастих кістках гомілок майже ніколи не буває поперечною, вона пересікає кістку або косо. Або гвинтоподібно. Верхній відламок великогомілкової кістки часто загострений у вигляді наконечника кларнета з гострим переднім краєм. Зміщення виникає в різних напрямках і є преважно бічним і поздовжнім з ознаками заходження відламків.
     Негативне ппрогностичне значення має кутове зміщення в сагітальній площині (кут, як правило, відкритий назад) в тому випадку, якщо воно залишається не виявленим та не виправленим. Зміщення по ширині спостерігається часто. Що стосується повороту периферичних відламків (змиіщення по периферії), то про нього доводиться судити  по зміні конфігурапції суглобових кінців кісток.
     Надвиросткові переломи відносять до діафізарних. Лінія перелому в рентгенівському зображенні має різний напрямок, може супроводжуватися тріщинами, що проникають в суглоб, або відламками країв епіфіза.

     

     

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.063 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape