Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Травми кінцівок
Загальні принципи рентгенологічного дослідження кісток та суглобівдіагностика механізмів переломівРентгенологічна оцінка давності пошкодженьОцінка давності...2Пошкодження лопаткиПошкодження ключиціВивихи плечаПереломи плечової кісткиПереломи діафізу плечової кісткиПереломи дистального кінця плечової кісткиВивихи передпліччяПереломи кісток передпліччяПереломи діафізів кісток передпліччяПереломи дистальних кінців кісток передпліччяТравматичні вивихи кісток зап’ясткаПереломи кісток кистіВивихи в зап’ястково-п’ясткових суглобах.Пошкодження кісток і суглобів нижніх кінцівокВивихи стегнаПереломи діафізу стегнової кісткиПереломи дистального кінця стегнової кісткиТравматичні вивихи гомілкиПереломи проксимального кінця кісток гомілкиПереломи діафізів гомілкових кістокПереломи в області гомілково-стопного суглоба.Вивихи стопи Переломи кісток стопи (1)Перелом кісток стопи (2)ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА ПРИЧИНИ ДІАГНОСТИЧНИХ ПОМИЛОК ПРИ ПЕРЕЛОМАХ ТА ВИВИХАХКороткий словник епонімічних термінівПатологическая биомеханика, вывихи и переломы


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Рентгенологічні дослідження » Кістково-суглобова система » Травми кінцівок

Всего голосов:

ВИВИХИ В ЗАП’ЯСТКОВО-П’ЯСТКОВИХ, П’ЯСТКОВО-ФАЛАНГОВИХ ТА МІЖФАЛАНГОВИХ СУГЛОБАХ

    
Вивихи в зап’ястково-п’ясткових суглобах. Ізольовані вивихи п’ясткових кісток зустрічаються рідко внаслідок міцності капсули тильної і долонної зап’ястково-п’ясткових зв’язок. Виникають вони, як правило, внаслідок важкої прямої травми, що діє на основи п’ясткових кісток (наприклад, у водіїв і мотоциклістів під час шляхово-транспортної пригоди). Кисті рук, що міцно утримують кермо в момент удара і знаходяться в положенні тильної флексії, отримують удар в долонно-тильному напрямку. До цього приєднується різке  рефлекторне скорочення  розгиначів кисті, особливо променевих, внаслідок чого і виникає вивих п’ясткових кісток в бік тила. В бік долоні п’ясткові кістки, як правило, не зміщуються.

    
     Мал.143. Схема механізма і деформації кисті при зап’ястково-п’ястковому         
     вивиху.
     В механізмі цих вивихів основна роль належить важкій швидкодіючій силі, яка направлена в область головок п’ясткових кісток по долонній поверхні при тильному згинанні кисті, і яка в змозі викликати розрив міцних зп’ястково-п’ясткових зв’язок. Частіше за все ці умови виникають при падінні на зігнуту кисть. Під дією травми п’ясткові кістки в своїй більшості зміщуються в тильний бік, в результаті чого на фоні набряку і гематоми виникає характерна деформація кисті з вираженими розладами взаємом’язової рівноваги – основні фаланги пальців займають положення перерозгинання, а дистальні – згинання. Захват кисті стає неможливим.


     Мал. 144. Схема тильного вивиха 1 пальця.

    Вивихуються частіше 11 – 1V п’ясткові кістки одночасно. При меншій прямій травмі, що діє на основу однієї або двох крайніх п’ясткових кісток, може виникніти вивих однієї або декількох розміщених поруч пєєясткових кісток. Частіше спостерігаються вивихи 1 або V, або 11 – 111, або 111 – V п’ясткових кісток. Вивих у 1 зап’ястково-п’ястковому суглобі може бути сполучений з вивихом 11 і 111 п’ясткових кісток.
     Вивихи п’ясткових кісток внаслідок важкої травми часто бувають сполучені з переломами розміщених по сусідству кісток, а також іншими пошкодженнями кисті і верхньої кінцівки.
     Діагноз підтверджується рентгенологічно. Знімки виконують в двох проекціях. Пряма рентгенограма говорить про накладення тіней основ вивихнутих п’ясткових кісток на за’ясткові, а бокова, яку необхідно центрувати на кожну п’ясткову кістку, повторює дугоподібне їх розміщення зі зміщенням в бік тилу і проксимально. При необхідності виконують косі рентгенограми з центрацією на вивихнуту п’ясткову кістку.
     Вивихи в п’ястково-фалангових суглобах. Травматичні вивихи пальців кисті зустрічаються рідко, що пояснюється їх великою рухомістю і стабільностю суглоба. Остання забезпечується міцністю капсули суглоба і зв’язкового апарата. Однак при пошкодженні сумочно-зв’язкового апарата вивихи виникають відносно легко.
     Вивихи пальців кисті складають приблизно 17% усіх вивихів. Вони можуть виникати як в міжфалангових, так і в п’ястково-фалангових суглобах.
    
Серед них частіше за все зустрічається вивих 1 пальця. Частіше за він виникає у чоловіків середнього віку при падінні з упором на долонну поверхню перерозігнутого 1 пальця. Розрізняють повний вивих і підвивих 1 пальця.

                                            
     Мал.145. Схема долонного вивиха   Мал. 146. Долонний вивих 1 пальця в
       1 пальця.                                                 п’ястково-фаланговому суглобі.

                                              
     Мал.147. Схема тильного вивиха     Мал.148. Тильний вивих 1 пальця в
     1 пальця.                                                п’ястково-фаланговому суглобі.
    
         Механізм його оснований на різкому перерозгинанні великого пальця, частіше при падінні на відносно витягнуту руку. При цьому головка п’ястної кістки частіше зміщується в бік долоні, а фаланга пальця – в тильний бік. Сильно натягнута, фалангою що зміщується, суглобова капсула по долонній поверхні розривається. Фаланга, разом з двома сесамоподібними кісточками, зміщується в бік тила. Фіксований між ними сухожилок довгого згинача зісковзує з головки п’ясткової кістки в ліктьовий бік і разом із розірваною частиною суглобової сумки затискується тут між суглобовими кінцями, часто стаючи непереборною перепоною при вправленні.
     Інші зміщення основної фаланги 1 пальця ( вперед або бокові) зустрічаються рідко. Між основною фалангою і п’ястковою кісткою утворюється кут, відкритий в тильно-променевий бік. При підвивиху 1 пальця суглобова поверхня основної фаланги частково дотикається до суглобової поверхні 1 п’ясткової кістки.
     Вивихи 11 –V пальців мало чим відрізняються по механізму від вивихів 1 пальця і зустрічаються значно рідше. Основна фаланга кожного із перелічених пальців, як правило, зміщується назад ( в тильний бік ). Між суглобовими поверхнями, що змістилися, часто затискається розірвана капсула суглоба. Сухожилки згиначів або розгиначів пальців в основному не затискаються.
    
     Мал.149.  Тильний вивих V пальця.

Міжфалангові вивихи, частіше за все першого пальця, зазвичай виникають при насильному перерозгинанні пальців із зміщенням в тильний і, рідше, в долонний бік, а також медіально чи латерально. Ці вивихи часто сполучені з відривними переломами внутрішньосуглобового характера, що інколи значно ускладнює вправлення.
    

     Мал.150. Затискання між суглобовими поверхнями, при вивиху середньої фаланги в бік  тила, сесамоподібної кісточки (а) і сухожилка глибокого згинача пальця (б).
    
Мал.151. Тильний вивих середньої фаланги 1V пальця кисті. 

                            
     Мал. 152. Тильний вивих нігтьової          Мал. 153. Тильно-бічний вивих
     фаланги 1 пальця кисті.                              нігтьової фаланги 11 пальця
     кисті.

     Вивихи, які виникають в п’ястково-фалангових і міжфалангових суглобах досить легко виявляються на рентгенограмах. Необхідно лише додати, що для оцінки характера зміщення відламків п’ясткових кісток і фаланг пальців, разом з рентгенограмами в прямій і бічній проекціях, необхідно виконувати знімки в косих проекціях.
     Особливості спортивної травми. Найбільш часто травмується кисть у боксерів, волейболістів, воднолижників, мотогонщиків і футболістів (частіше у воротарів). Вивих в п’ястково-фаланговому суглобі I пальця трапляється в момент удара по осі пальця або при падінні, в результаті чого може виникнути його перерозгинання. При цьому на долонній поверхні відриваються метакарпальні зв’язки капсула суглоба.
     Вивих пальця – звичайна травма при грі в гандбол, баскетбол, волейбол і тому подібне. У 80% випадків виникає вивих мізинця або великого пальця. При вивихах убік пошкоджується зв’язка на протилежному боці суглоба. При вивихах угору-вниз травмується також передня капсульна зв’язка і обидві бокові зв’язки. Розрив зв’язок може бути повним або частковим.

     

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.058 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape