Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
УЗД
ВступІсторія розвитку ультразвукуФізичні властивості УЗВиди датчиків та форма зображенняЕхогенністьAртефакти при УЗБіологічна дія УЗАлгоритм оцінки ехографічного зображенняОсобливості УЗ у тваринУЗД печінкиЖовчний міхурГепатитиЦироз печінкиУЗД селезінкиУЗД сечовидільної системиНиркиУЗД передміхурової залозиУЗД патології статевого апарату дрібних домашніх тваринЕхокардіографія у собакОснови допплерографіїУЗ – діагностика захворювань м`яких тканинУльтразвукові маркери при невідкладних станах у собак і кішокСловник ультразвукових термінівК вопросу о помехах и артефактах при проведении ультразвуковых исследований у собак и кошек


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Радіологія тварин » Загальна радіологія » УЗД

Эта статья не включена в рейтинг.

Вступ

   Поява у клініках ветеринарної медицини нового обладнання дає змогу покращити діагностику захворювань у тварин. Одним із сучасних методів дослідження внутрішніх органів у тварин є ультразвукове дослідження. Але з новим обладнанням ще потрібно вміти працювати.
         Дана робота допоможе спеціалістам отримати уявлення про діагностичну цінність ультразвукового дослідження у ветеринарній практиці та арсенал його застосування у тих чи інших клінічних ситуаціях.
         Сучасна ультразвукова діагностика лежить на двох китах: методах отримання двохмірного зображення і допплерівських режимах. За порівняно короткий термін (40 років) пройдено величезний технологічний і методичний шлях.  В даний час основні високотехнологічні фірми Сходу і Заходу включили в номенклатуру своїх виробів ультразвукове діагностичне обладнання і, вкладаючи багато мілліардів долларів США, постійно їх удосконалюють і розвивають. Зараз ультразвукове обладнання, по даним експертів з Великобританії, займає 25% світового ринку медичних технологій.
         Про ультразвукове дослідження (синоніми – ехографія, УЗД, сонографія, ультрасонографія) можливо розповідати довго і цікаво. Ультразвукова діагностика цього цілком заслуговує, адже її можливості у ветеринарній медицині по суті безмежні. Якщо на рентгенограмі можливо побачити кісткову патологію або, наприклад, стороннє тіло в шлунково-кишковому тракті, то значну кількість патологічних змін і, тим паче, природу цих змін,  рентгенограма показати не в змозі. Неможливо не враховувати і потенціальну шкідливість навіть слабкого рентгенівського опромінювання. УЗД не має таких недоліків, і взагалі, багато захворювань, що зустрічаються у домашніх тварин, наприклад каміння в нирках і сечовому міхурі, полікістоз нирок, різноманітні внутрішні новоутворення, можливо точно діагностувати тільки цим методом.
         УЗД у ветеринарній практиці стало застосовуватися відносно недавно. Його історія нараховує всього близько 30 років. Але за такий короткий період використання цього методу у ветеринарній медицині вже досягнуто значних успіхів.
         Більше половини тварин, що потрапляють на прийом до лікаря, потребують проведення УЗД. Окрім цього, лише УЗД дозволяє проводити аспіраційну біопсію – дослідження, під час проведення якого із органу беруть зразок тканини для цитологічного та гістологічного дослідження. Взяття зразка проводять за допомогою спеціальної тонкої голки, а ультразвуковий сканер дозволяє чітко направити її в необхідну ділянку.
         Існує ряд переваг ультрасонографії, які вигідно відрізняють її від інших діагностичних засобів:
         1. це метод прижиттєвої візуалізації органів і тканин тварини, який дозволяє вивчити анатомічні аномалії, місце розміщення, форму та розміри, робить можливим оцінити внутрішню структуру, зрозуміти характер наявних патологічних процесів і ступінь їх розвитку, а також оцінити взаємозв"язок хворого органу з навколишніми тканинами;
         2. ультразвукова діагностична процедура є неінвазивним методом, а значить не вимагає пошкодження шкірного покриву і (або) слизових оболонок, розкриття природних порожнин, введення всередину організма якихось пристосувань (катетерів і т.п.);
         3. ультразвук тієї частоти та потужності, який використовується для діагностичних досліджень, не шкідливий як для тварин, що обстежуються, так і для спеціаліста ветеринарної медицини, що також дуже важливо;
         4. у зв"язку з нешкідливістю діагностичного ультразвуку відкриваються широкі можливості для динамічного спостереження (значить ультразвукова діагностична процедура може бути проведена на одному і тому ж пацієнті стільки разів і так часто, як це неохідно);
         5. підготовка тварини до ультразвукової діагностичної процедури проста, що зручно при роботі з важкохворими пацієнтами, сама процедура не вимагає дачі наркозу (без необхідності); тварину можливо досліджувати в любому положенні – сидячи, стоячи, лежачи, на руках у господаря;
         6. вартість ультразвукової діагностичної апаратури значно нижче вартості техніки для візуалізації внутрішніх органів, яка основана на інших фізичних принципах отримання зображення (наприклад, рентгенівська компьютерна томографія, ядерний магнітний резонанс).
         Звісно, при використанні цього методу діагностики дуже багато залежить як від можливостей обладнання, так і від кваліфікації лікаря. Сучасне обладнання може якщо не все, то майже все. Ультразвуковий сканер останніх поколінь повністю контролюється компьютером, існує можливість збереження всієї історії дослідження кожної тварини з послідуючим аналізом та порівнянням результатів. Окрім цього він оснащений датчиками Доплера, які дозволяють розрахувати такий важливий діагностичний критерій, як швидкість кровотоку.
         Необхідно врахувати, що детальна та якісна діагностика можлива тільки при високій кваліфікації лікаря, коли обов?язково враховуються клінічні прояви та результати інших методів досліджень.

Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.061 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape