Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Рентгенологічне дослідження
ВступІсторія відкриття RgПрирода рентгенівського випромінюванняДіагностика новоутвореньФормування зображення Bластивості rg зображенняОсновні rg методиБіологічна дія променівУкладки при рг - графіїДіагностика захв. серцяДіагностика захв. легеньДіагностика захв. ОЧПРентгенодіагностика захворювань ШКТТравмиОстеомієліт у тваринОстеоартрози у собакДисплазіїЗахворювання суглобів 2Дентальна rg у собакДіагностика ахв. хребта та спинного мозкуВогнепальні поранення тваринсловник rg термінівЛІТЕРАТУРAДивертикулы чашечно-лоханочных систем почек


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Радіологія тварин » Загальна радіологія » Рентгенологічне дослідження

Всего голосов:

Рентгенологічна діагностика новоутворень

 Пухлина – це хвороба росту і диференціації, що виникає внаслідок комбінованої дії екзогенних та ендогенних факторів, є однією з типових реакцій   організму, яка на основі генетичних порушень в організмі, приводить до необмеженого автономного росту трансформованих клітин.
    
Деякі пухлини зустрічаються постійно у окремих видів тварин, інші зустрічаються рідко і до цих пір ніким не зареєстровані. Рак шлунку, наприклад, у собак зустрічається вкрай рідко: у світовій літературі описано всього три десятки випадків. Пухлини матки, яєчників, шийки матки у собак реєструються рідко, а пухлини переддвір’я піхви зустрічаються часто. Пухлини молочних залоз складають 34-46% від загальної кількості пухлин.

    Рис.112. Рентгенограми органів грудної клітки собаки в двох проекціях – метастатичне ураження легень
     Розпізнавання злоякісних новоутворень у тварин є досить складним. У більшості випадків біль при виникненні і на початковій стадії відсутня. Через це при первинному огляді хворої тварини часто встановлюють запущеність пухлинного процесу, особливо при ураженні внутрішніх органів. Виняток складають кісткові саркоми, при яких  навіть на ранніх стадіях виявляється порушення функції кінцівки (кульгавість) внаслідок больової реакції.

 

     Рис.113. Рентгенограми органів черевної порожнини собаки в двох проекціях – рентгенологічні ознаки новоутворення селезінки

 При видимих пухлинах шкіри, кінцівок, молочної залози, зовнішніх статевих органів, пухлинах голови, шиї, тулуба власники собак значно раніше звертаються за допомогою до спеціалістів ветеринарної медицини. Однак на практиці у багатьох випадках спостерігається недооцінка самого факту наявності пухлини, що веде до діагностичних помилок і до втрати часу.
     За можливістю виявлення ступеню місцевого розповсюдження пухлин їх можна розподілити на три групи:
     1)    новоутворення, що виникають тільки в одному органі або мають досить чіткі межі;
     2)    пухлини без чітких меж, ступінь їх розповсюдження оцінити важко;
     3)    новоутворення, які можуть бути класифіковані тільки після оперативного втручання, в тому числі лапаратомії.
     Ступінь розповсюдження карцином оцінюють за системою TNM (T – tumor – пухлина; N – nodulus – лімфатичні вузли; M – metastases – віддалені метастази). Перевага цієї класифікації в тому, що вона коротко, за допомогою символів, забезпечує досить повне вираження стадії хвороби тварини в момент обстеження.
     Стадію оцінюють за величиною пухлини, за ступенем ураження органа, ступенем переходу пухлини на суміжні органи та навколишні тканини, за наявністю або відсутністю метастазів.
     Перша стадія характеризується ростом пухлини в поверхневих тканинах органа, її маленькими розмірами – до трьох сантиметрів, відсутністю метастазів.
     Друга стадія означає, що пухлина досягла більших розмірів – п’яти-шести сантиметрів, – і проросла в тканини органа, розміщеного глибше. Вона рухома, однак у якомусь лімфатичному вузлі вже може бути невеликий метастаз.
     При третій стадії пухлина стає ще більшою. Вона нерухома, оскільки проросла в навколишні тканини і вийшла за межі органа. В лімфовузлах виявляються крупні метастази.
     На четвертій стадії пухлина продовжує розповсюджуватися за межі органа, в якому вона утворилась; метастази наявні в печінці, нирках, легенях, уражений практично весь організм тварини.
     Виходячи з цього, легко зробити висновок: чим швидше буде встановлено діагноз і почнеться лікування, тим більше шансів врятувати тварину від передчасної смерті.

 Основна локалізація пухлин у собак така:

  • шкіра;
  • молочна залоза;
  • шлунково-кишковий тракт;
  • сечостатева система;
  • кістки;
  • дихальна система.

 Для оцінки пухлини кожна локалізація розцінюється за однотипною схемою, що включає опис даної ділянки, лімфатичних вузлів.
    

     Рис.114. Рентгенограма передніх кінцівок собаки – в прямій проекції пухлина шкіри зліва, зв’язку утворення з кісткою не виявлено
    

     Рис.115. Рентгенограма органів грудної клітки собаки в бічній проекції – рентгенологічні ознаки утворення м’яких тканин нижнього відділу грудної клітки
     Таким чином, своєчасне рентгенологічне дослідження дає змогу швидко і якнайточніше встановити правильний діагноз, що, безумовно, допоможе клініцисту призначити правильне лікування хворої тварини.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
1
17.11.2009
саня
   отличный доклад

   Спасибо.
Admin-group.
25.05.2012
Ваня
Yakym4uk@i.ua
   я далеко не профессионал в этой области)) но хотелось бы уточнить по поводу последней рентгенограммы - засветление последних сегментов грудной кости - это просто наложение опухоли? Просто мне кажется, что опухоль затрагивает и кость, не только мягкие ткани. Спасибо

   Есть в рентгенологии такое понятите - СУММАЦИЯ теней, так вот обратите внимание КАК выглядят участки повышеной плотности кости, они имеют как бы заокругленый контур, продолжающий контур основного образования - вот и весь ответ))) А вообще то - милости прошу на форум, так обсуждается масса случаев, преимущественно из свежих))) и там совершенно не обязательно быть рентгенологом.
Admin-group.
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.072 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape