Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Рентгенологічне дослідження
ВступІсторія відкриття RgПрирода рентгенівського випромінюванняДіагностика новоутвореньФормування зображення Bластивості rg зображенняОсновні rg методиБіологічна дія променівУкладки при рг - графіїДіагностика захв. серцяДіагностика захв. легеньДіагностика захв. ОЧПРентгенодіагностика захворювань ШКТТравмиОстеомієліт у тваринОстеоартрози у собакДисплазіїЗахворювання суглобів 2Дентальна rg у собакДіагностика ахв. хребта та спинного мозкуВогнепальні поранення тваринсловник rg термінівЛІТЕРАТУРAДивертикулы чашечно-лоханочных систем почек


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Радіологія тварин » Загальна радіологія » Рентгенологічне дослідження

Всего голосов:

Формування рентгенівського зображення

 Рентгенівське зображення є основним джерелом інформації для обґрунтування рентгенологічного висновку. Це складне поєднання великої кількості тіней, які відрізняються одна від одної за формою, величиною, структурою, оптичною щільністю, окресленістю контурів тощо. Формування його проходить на рентгенографічній плівці, екрані рентгенівського апарату, відеомоніторі чи інших приймачах після дії на них нерівномірно ослабленого пучка рентгенівського випромінювання, що пройшло крізь об’єкт дослідження.
     Застосування рентгенівського випромінювання для клінічної діагностики захворювань ґрунтується на його здатності проникати крізь різні органи чи тканини, які не пропускають видиме світло, та викликати світіння деяких хімічних з’єднань (активовані сульфіди цинку і кадмію, кристали вольфраму кальцію, платино-синеродистий барій), здійснюючи фотохімічну дію на рентгенографічну плівку.
     Рентгенівське зображення, на відміну від фотографічного, відтворює внутрішню структуру тіла, що досліджується, й завжди є збільшеним.
     В основі отримання рентгенівського зображення лежить нерівномірне поглинання рентгенівського випромінювання різними анатомічними структурами, органами і тканинами досліджуваного об’єкта.
     Інтенсивність поглинання рентгенівського випромінювання залежить від атомного складу, щільності і товщини об’єкту, що досліджується. При інших рівних умовах, чим важчі хімічні елементи, що входять до складу тканини, та більша щільність і товщина шару, тим інтенсивніше поглинається рентгенівське випромінювання. І, навпаки, тканини, що складаються з елементів із низьким атомним числом, як правило, мають невелику щільність і поглинають рентгенівське випромінювання в меншій мірі.
     Табл. 1. Коефіцієнти поглинання рентгенівського випромінювання


     № п/п

Об’єкт

Коефіцієнт

1.

 Вода

1

2.

 Повітря

0,01

3.

 Жирова тканина

0,5

4.

 Карбонат кальцію

15

5.

 Фосфат кальцію

22

 У найбільшій мірі рентгенівське випромінювання поглинається кістками, значно менше – м’якими тканинами (особливо, жировою) і найменше – тканинами, що містять повітря.
     Внаслідок нерівномірного поглинання рентгенівського випромінювання в тканинах анатомічної зони, що досліджується, в просторі за об’єктом формується змінений або неоднорідний пучок рентгенівських променів (вихідна доза або доза за об’єктом). По суті, цей пучок має в собі невидимі для ока зображення (зображення в пучку). Діючи на флуоресціюючий екран або рентгенівську плівку, він створює звичне рентгенівське зображення.
     Суть у тому, що для отримання рентгенівського зображення необхідне неоднакове поглинання рентгенівського випромінювання досліджуваними органами та тканинами. Це перший абсорбційний закон так званої рентгенівської диференціації. Його сутність полягає в тому, що будь-який об’єкт (будь-яка анатомічна структура) може обумовити появу на рентгенограмі чи на просвічуючому екрані окремої тіні лише в тому випадку, якщо він буде відрізнятися від навколишніх об’єктів (анатомічних структур) атомним складом, щільністю та товщиною.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.077 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape