Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
Рентгенологічне дослідження
ВступІсторія відкриття RgПрирода рентгенівського випромінюванняДіагностика новоутвореньФормування зображення Bластивості rg зображенняОсновні rg методиБіологічна дія променівУкладки при рг - графіїДіагностика захв. серцяДіагностика захв. легеньДіагностика захв. ОЧПРентгенодіагностика захворювань ШКТТравмиОстеомієліт у тваринОстеоартрози у собакДисплазіїЗахворювання суглобів 2Дентальна rg у собакДіагностика ахв. хребта та спинного мозкуВогнепальні поранення тваринсловник rg термінівЛІТЕРАТУРAДивертикулы чашечно-лоханочных систем почек


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Радіологія тварин » Загальна радіологія » Рентгенологічне дослідження

Эта статья не включена в рейтинг.

    ВСТУП   

        Сучасну ветеринарну медицину неможливо уявити без даних рентгенологічного дослідження. Рентгенологічний метод дозволяє вирішити чимало наукових та практичних задач. Цінність клінічної рентгенодіагностики залежить від правильного співставлення достовірних рентгенологічних даних із результатами інших методів дослідження  (клінічних, лабораторних, морфологічних та ін.), від здатності аналізувати часткове у співвідношенні з цілим.
    Спеціалісти, які розвивали рентгенологію багато років тому, – справжні генії. Здатність проникнути у внутрішню анатомію живого організму, використовуючи рентген, була важливою межею в діагностичному процесі. За ці роки рентген став невід’ємною частиною діагностики.
     Рентгенівське випромінювання проникає крізь тіло в різній мірі –це залежить від його технічних параметрів, від часу дії, від чутливості рентгенівської плівки та від щільності досліджуваного об’єкту.
    В цілому рентгенографія – досить безпечне дослідження для тварин, яке не може їм нашкодити або створити дискомфорт. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що ні людина, ні тварина не в змозі фізично відчувати рентгенівське випромінювання. Слід також врахувати, що в сучасній, особливо цифровій, рентгенівській техніці використовуються надзвичайно малі дози випромінювання при значному підвищення якості рентгенологічного зображення.
   Фактично не існує галузі ветеринарної медицини, де б не застосовувалося рентгенологічне дослідження. Частіше за все це ветеринарна травматологія та ветеринарна ортопедія. Основною причиною травм у тварин є автотравма, особливо враховуючи відсутність страху у тварин перед автомобілем. Що стосується ортопедії – то, в основному, це проблема дисплазії кульшових та (у меншій мірі) інших суглобів.
    Такі захворювання хребта, як дископатія, спондильоз чи пухлини, вимагають проведення його діагностичної рентгенографії. При необхідності можливе проведення мієлографії.
    Рентгенографія черевної порожнини застосовується у багатьох випадках: заворіт шлунка, кишкова непрохідність, сторонні тіла, пухлини різних органів.
    Рентгенографія органів грудної порожнини можлива при захворюваннях легень, плеври, захворюваннях серця та інших випадках.
   При клінічній необхідності можливе також проведення спеціальних методів дослідження, таких як внутрішньовенна урографія, фістулографія, томографія.
   В останній час все частіше у ветеринарній медицині використовуються такі методи діагностики як комп’ютерна томографія (КТ) та магніто-резонансна томографія (МРТ).

   Знання арсеналу методів та методик променевих досліджень та можливість правильної їх інтерпретації – одне з важливих завдань сучасної ветеринарної медицини.

 

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.069 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape