Вы должны установить, или обновить Flash Player, чтоб просматривать этот сайт.
Установить Flash Player
 РАДИОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТАЛ
  радиология человека и животных

  to do to see and to describe
КТ, СКТ, МРТ та інші
КТ (комп`ютерна томографія)Спіральна комп`ютерна томографіяБагатошарова комп`ютерна томографіяКонтрастне посиленняПокази до комп`ютерної томографіїMетодики КТ у діагностиці захворювань собак та кішокОсоновні питання, що турбують хазяїв тварин з приводу КТ===========КТ черепа та головного мозку собак та кішок (НОРМА)КТ зміни при деяких травматичних пошкодженнях черепа у собакАтлантоаксиальна нестабільність у собакПухлини головного мозку у собакКонтрастна енцефалографіяБудова і функції міжхребцевого дискаМієлографія собак і інших тваринКомп"ютерна томографія (КТ) органів грудної кліткиКомпютерна томографія (КТ) печінки та жовчних шляхів собак та кішокКТ підшлункової залози собак та кішокРепродуктивна система у самок собакСечовидільна система собакКомп’ютерна томографія нирок у домашніх кішок, хворих на полікістозКомп"ютерна томографія (КТ) суглобів котів та собак=============МРТ (магніто-резонансна томографія)Загальні відомостіПокази до проведення МРТМРТ грудного та поперекового відділів хребта собок та кішокДіагностика пухлин спинного мозку та хребтаМРТ-дослідження головного мозкуМагнітно-резонансна томографія колінного і ліктьового суглобаПорівняльний аналіз можливостей КТ та МРТ============Сцинтиграфія у ветеринарній медициніПозитронно-емісійна томографіяТермографія у ветеринарній діагностиціМРТ атлас головного мозку собакиКороткий словник термінівВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРАКомпьютерная томографияРЕНТГЕНО МОРФОЛОГИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ ИЗМЕНЕНИЙ ПОЗВОНОЧНОГО СТОЛБА У СОБАК ПРИ КT


Автор:Стовба В.Г.
м. Полтава Україна
Радіологія тварин » Загальна радіологія » КТ, СКТ, МРТ та інші

Всего голосов:

МРТ (магніто-резонансна томографія)
     Одним з наймолодших ме­тодів променевої діагностики є – магнітно-резонансна томографія (МРТ). Метод заснований на феномені ядерно-магнітно­го резонансу, який відомий з 1946г., коли F. Bloch і Е. Purcell показали, що деякі ядра, що знаходяться в магнітному полі,  індукують електро­магнітний сигнал під впливом радіочастотних імпульсів. У 1952 р. за відкриття магнітного резонансу їм була вручена Нобелівська премія.
     Потім в 2003 році Нобелівська премія по медицині була присуджена британському вченому Пітеру Менсфілду (Sir Peter Mansfield) і його американському колезі Полу Лотербуру (Paul Lauterbur) за дослідження в області магнітно-резонансної томографії. На початку сімдесятих років Пол Лотербур відкрив можливість отримати двомірне зображення завдяки створенню градієнта в магнітному полі. Аналізуючи характеристики радіохвиль, що випускаються, він зміг визначити їх походження. Це дозволило створювати двомірні зображення, які не можна було отримати іншими методами.
     Доктор Менсфілд розвинув дослідження Лотербура, встановивши, яким чином можна аналізувати сигнали, які подає в магнітному полі людський організм. Він створив математичний апарат, що дозволяє в найкоротший строк перетворювати ці сигнали в двомірне зображення.
     Суперечок з приводу пріоритету відкриття магнітно-резонансної томографії було багато. Американський фізик Реймонд Дамадьян (Raymond Damadian) заявив, що саме він і є справжній винахідник магнітно-резонансної томографії і творець першого томографа, а премію отримали зовсім інші люди.
     З іншої точки зору, принципи побудови магнітно-резонансних зображень людського тіла задовго до Реймонда Дамадьяна розробив Владислав Іванов (в даний час завідувач кафедрою вимірювальних технологій і комп"ютерної томографії СПбГУ точної механіки і оптики). Але головне, що дослідження, які у той час здавалися суто теоретичними, через десятки років знайшли широке практичне застосування в клініці (з 80-х років XX століття).
     Суть МРТ полягає в тому, що ядра деяких атомів, знаходячись в магнітному полі, під дією зовнішнього електромагнітного поля здатні поглинати енергію, а потім випускати її у вигляді радіосигналу.  У 1980-х роках європейські учені почали всебічні дослідження в області МРТ. Саме у європейських лабораторіях були розроблені основні методики, які  і почали активно застосовувати в клінічній практиці.
     Раніше клінічна томографія була надзвичайно складним процесом, займала|позичала| багато часу і часто|частенько| не виправдовувала очікувань. Зараз її сприймають як повсякденність, і саме це сприяло тому, що МРТ стала традиційним діагностичним методом. Проте проведення МРТ вимагає спеціального устаткування для обстеження, а у ряді випадків диктує необхідність застосування анестезіологічної допомоги.
     Виконання досліджень при відповідному устаткуванні достатньо зручне і сприяє отриманню максимуму діагностичної інформації. При оснащенні крупних ветеринарних лікувальних установ  комп"ютерним томографом необхідно передбачити таке розміщення апарату, щоб, разом із задоволенням потреб лікувальних відділень в цьому виді діагностичних процедур, було можливо виконання і невідкладних МРТ–досліджень.
     Магнітний резонанс або, як його раніше називали, ядерний магнітний резонанс, є методом візуалізації, який дає інформацію про хімічні речовини шляхом детекції магнітних властивостей і їх ядер. Протягом декількох десятиліть ЯМР пробували застосовувати в різних областях науки, хоча навряд чи серед них можна згадати медицину.
     У 1955-1956гг. Е. Одеблад и Г. Ліндстром із|із| Стокгольма опублікували перші результати реєстрації ЯМР на живих клітинах і вирізаних тканинах тварин. У 1965г. К. Браттон із співавторами опублікували результати вимірювання скелетного м"яза живої жаби (Odeblad E.,1956).
    
     Мал.65.  Схема магнітно-резонансного томографа.   В0-електромагніти з горизонтальним магнітним полем.

    У цей період було опубліковано велику кількість робіт по дослідженню релаксації, дифузії і хімічного обміну води у всіх видах кліток і тканин. В кінці 1960-х років Д.Хатчинсон почав вивчати магнітно-резонансний і електронний парамагнітний резонанс на мишах.
     Подібні дослідження почали проводити і багато інших учених, серед яких слід зазначити Р. Дамадіана. Він і група фахівців вимірювала часи Т1- і Т2-релаксації зразків нормальних і пухлинних тканин щурів і встановила, що у пухлинних тканин часи релаксації більші, ніж у нормальних. Всі експерименти, розглянуті нами вище, були одновимірними|одномірними| і не несли просторової інформації. Ніхто не міг визначити точну локалізацію ЯМР-СИГНАЛА в досліджуваному об"єкті (Damadian, 1976).
     У 1973г. Пауль Лаутербур вперше показав можливість за допомогою ЯМР-сигналів отримати зображення – він представив зображення двох наповнених водою капілярних трубочок. Так народилася ЯМР-томографія.
     І лише 1974 р., були отримані перші томограми живої істоти (молюска), а після цього грудної клітки миші. З початку 80-х років МРТ почали активно застосовувати в клінічній практиці.
     Перші ЯМР-томограми внутрішніх органів людини були продемонстровані в 1982г. на Міжнародному конгресі радіологів в Парижі.
     Хоча МРТ застосовують для візуалізації всіх систем організму, у ветеринарній практиці вона знаходить застосування в основному для виявлення пухлин головного мозку, які часто неможливо діагностувати іншим способом. Вона дає інформацію про розмір і розташування новоутворень, їх взаємовідношення з іншими структурами, що дає можливість вирішити питання про операбельність того чи іншого випадку.
     У медицині МРТ використовується головним чином для візуалізації головного мозку; для цього він ідеально підходить, тому що більшість уражень головного мозку пов"язана із збільшенням кількості води. Чутливість МРТ набагато перевищує чутливість КТ, він дозволяє візуалізувати область черепної ямки, яку на КТ закриває піраміда скроневої кістки.
     Магнитно-резонансный томограф «Siemens Magnetom Symphony» 
     Мал.66.  Загальний вигляд МРТ-сканерів

    Історія ветеринарної магнітно-резонансної томографії (МРТ) куди скромніше, але від цього не менш славна. В середині 80-х рр. XX століття MP-томографи| почали з"являтися в Германії в гуманітарній медицині. Нові складні і дорогі прилади були доступні тільки університетським клінікам з державним фінансуванням. Доктор Ассоєр, гуманітарний лікар, що спеціалізувався в Англії в області візуальної діагностики, повернувшись після навчання до Німеччини, продав все своє майно, узяв кредит в банку і купив перший в Германії приватний МР-томограф. Після цього він створив приватний науково-дослідний інститут променевої діагностики і терапії, а при ньому — кабінет візуальної діагностики.
     Приблизно в цей же час інший німецький учений — ветеринарний лікар Матрін Загер — шукав для своїх пацієнтів додаткові, більш інформативні методи діагностики. Інформація про МРТ привела його до доктора Ассоєру. Ентузіасти і однодумці, вони швидко знайшли загальні інтереси і почали працювати над створенням атласу по МРТ-анатомії собак. Отже, вдень на томографі досліджували людину, а вночі прилад був у розпорядженні ветеринарного лікаря. Перші дослідження на апараті того часу тривали годинами — ще не було могутніх і швидких ЕОМ. Довго тривав і процес підбору параметрів для візуалізації різних органів і тканин тварин. Протягом 7 років два піддослідних бігля майже щодня занурювалися в наркоз і відправлялися на томографію. На щастя, через деякий час з"явилося друге покоління MP-томографів, і процес пішов швидшим.
     У 1997 р. атлас МРТ і КТ (комп"ютерна томографія) анатомії собак був опублікований. На сьогоднішній день це перший і єдиний в світі подібний атлас. У багатьох країнах світу він рекомендований як підручник по МРТ тварин.
     Клініка доктора Загера в даний час володіє найбільшою в світі базою даних відсканованих пацієнтів — їх число складає декілька тисяч. Серед них собаки, кішки, кролики, морські свинки, мавпи, домашні свині.
     Наукові праці Мартіна Загера регулярно публікуються в провідних журналах візуальної діагностики. Вже декілька років підряд він проводить міжнародний симпозіум Дюсельдорфа по візуальній діагностиці у ветеринарній медицині (Німеччина).
     МРТ використовують для візуалізації мозку собак, а також осередкових пухлин і дифузних змін при менінгоенцефаліті. Як і КТ, цей метод використовується у ветеринарній практиці в США, його зростаюче застосування пояснюється полегшенням діагностики внутрішньочерепних захворювань, що сприяє успішному лікуванню ( Panciera D.L., 1987).
     Але поки що в Україні ці методи діагностики у ветеринарній практиці  не знайшли широкого застосування із-за високої вартості устаткування.

Комментарии:
- Система коментариев HyperComments - Система коментариев сайта
Для авто перевода выбырите язык и нажмите:
ВХІД


Запам`ятати
Not a member?
Register now!!
ТОП-10 статтей:


1 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи


2 - Визуальная диагностика заболеваний пищевода у собак и кошек (часть1)


3 - Диагностика заболеваний пищевода (общие положения)


4 - Визуальная диагностика отдельных заболеваний пищевода


5 - Діагностика новоутворень


6 - Слизистая киста желчного пузыря (мукоцеле) у собак


7 - Пошкодження ключиці


8 - Рентгенологическая оценка изменений легочного рисунка в норме и при патологи(Окончание)


9 - Формування зображення


10 - Переломи кісток стопи (1)
 

© 2008-2018 Радиологический Портал

mail to admin
При використанні представлених матеріалів
посилання та вказання автора обов`язкове
     Сторінка згенерована за 0.066 с.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape